Az OMRON saját virtuális kiállításán mutatja be „a jövő gyárát”
Az OMRON virtuális kiállítást nyitott, hogy az ügyfelek kipróbálhassák azokat a legújabb technológiákat, amelyekkel iparági átalakulást érhetnek el.
Az OMRON virtuális kiállítása egy 360 fokos virtuális körséta keretében vezeti végig a látogatókat „a jövő gyárán” – amely a rugalmasság javítására, a hatékonyság növelésére és a produktivitás fokozására szolgáló különféle innovációkat mutatja be.
A séta során kiemelten bemutatott megoldások között a látogatók a robotikára, a képfeldolgozásra és a mesterséges intelligenciára (AI) építő technológiákat ismerhetnek meg. Ezek mind az OMRON „innovative-Automation” koncepciója köré épülnek, amelynek célja, hogy intelligens, integrált és interaktív megoldásokkal segítse elő a gépek és az emberek közötti jobb együttműködést és nagyobb megértést a gyártói ágazat forradalmasítása érdekében.
A kiállított anyagok azt mutatják be, hogyan képesek az emberek és a gépek közösen dolgozni egy újfajta harmóniában. Azt is szemléltetik, miként ültethetők át a gyakorlatba a gyártási innovációk az együttműködésen alapuló gyártás során. Az itt bemutatottakhoz hasonló innovációk nemcsak a gyárban dolgozók és az ügyfelek életének javítására használhatók fel, hanem egy jobb társadalom megvalósításához is hozzájárulhatnak.
FORPHEUS-tól az üzemcsarnokig
A séta elején a látogatók megismerkedhetnek FORPHEUS-szal, az OMRON pingpongozó robotjával. A robot zökkenőmentesen integrálja a képfeldolgozó, vezérlő, robotikai és AI technológiákat. Bemutatja, hogyan tudnak a gépek közösen együtt dolgozni az emberekkel úgy, hogy közben mindkét fél tanul egymástól, és ezáltal kihozzák egymásból a maximumot.
Ezt a bemutatót követően annak szemléltetésére kerül sor, hogy a FORPHEUS-hoz használt technológia hogyan képes átalakítani az üzemcsarnokot. A látogatók egy olyan intelligens cellás gyártósort láthatnak, amely a mesterséges intelligenciát a tárgyak internetével (IoT) és 3D-s képfeldolgozással, valamint intelligens érzékeléssel és vezérléssel, továbbá robotikával ötvözi a gyártás optimalizálása és a hibák minimálisra csökkentése érdekében.
A látogatók ezt követően 3D-s „bin picking” megoldást próbálhatnak ki, amelyet az összeszerelés során az összetett tárgymozgatási műveletek automatizálásához használnak. A séta ezután a kollaboratív robotok által végzett biztonságos gépkiszolgálásnak, a termékek esetleges hibáinak mesterséges intelligenciával való kivizsgálásának, valamint az elemek nagy pontosságú illeszkedésének bemutatásával folytatódik. A végén a lézeres gépi megmunkálás kerül ismertetésre, amely a lézeres feldolgozás idejét több mint 35%-kal képes csökkenteni.
Kitekintés a jövőbe
Fernando Colás, az OMRON Europe marketingigazgatója megjegyzi: „Míg sok szakmai kiállítást ebben a nehéz időszakban nem lehet megtartani, mi legújabb technológiáinkat a virtuális kiállításon szerettük volna megismertetni ügyfeleinkkel, hogy tartózkodási helyüktől függetlenül legyen lehetőségük online találkozni a jövő gyárával. Ez is az OMRON azon elköteleződését hangsúlyozza, amelyet a produktív gyártás jövőjének további előmozdításáért és támogatásáért tesz.”
Az OMRON virtuális kiállítás felkeresése.