Az OMRON bemutatja az NX502 egyetemes gépvezérlőket kiemelkedő információ- és gépbiztonság felügyeleti lehetőségekkel.
Az új OMRON egyetemes gépvezérlők segítenek a kiváló gyártási minőség elérésében és az energiahatékonyság javításában.
Az OMRON ma bejelentette, hogy az új NX-EIP201 EtherNet/IPTM egységekkel egyidejűleg bemutatja a kiemelkedő információ- és gépbiztonság felügyeleti lehetőségekkel ellátott NX502 automatizálási vezérlőket. A globális bevezetésre április 24-én kerül sor.
Ez a termékfejlesztés azon gyártóüzemek szén-dioxid-semlegességére irányuló törekvéseinek növekedésére reagál, amelyek kezdik kiemelten kezelni az ESG-menedzsmentet(környezeti, társadalmi és irányítási). Az olyan gyorsan fejlődő csúcstechnológiás termékek, mint az xEV-k (elektromos járművek megnövelt hatótávolsággal) és a digitális eszközök gyártósorainak képesnek kell lenniük a kereslet hirtelen változásainak kezelésére, és olyan berendezésekkel kell rendelkezniük, amelyek könnyen alkalmazkodnak ezekhez a változásokhoz.
Az új NX502 CPU és az NX-EIP201 EtherNet/IP modulok az OMRON egyedülálló, fejlett információfeldolgozási és kommunikációs technológiáit, valamint nagy kapacitású memóriáját használják a valós idejű elemzés és a folyamatmodularizáció*1 megvalósításához. Ez a megközelítés hozzájárul a fenntarthatóság javításához és a hulladék mennyiségének minimalizálásához a gyártóüzemekben, valamint az átfutási idők lerövidítéséhez a gyártósorok váltásakor.
Fő jellemzők
(1) A világon elérhető legnagyobb pontosságú*2 adatgyűjtés és a nagy kapacitású átviteli képesség segít csökkenteni a veszteségek és a hulladék mennyiségét a gyártóüzemekben.
Az NX502 nagy pontosságú adatgyűjtési képessége – 1 μs vagy annál kisebb mértékű eltéréssel (jitter) – és az azonos kategóriájú vezérlőkhöz képest körülbelül négyszeres adatátviteli kapacitása*3 lehetővé teszi a termeléssel kapcsolatos adatok, például a hőmérséklet, a nyomás és az áramlási sebesség valós idejű elemzését, ami a feldolgozási körülményeket is javíthatja. Ez a funkció gyors folyamatfejlesztést tesz lehetővé, és csökkenti a különböző gyártóüzemek erőforrásveszteségét.
【Alkalmazási példa】 A pontos termékfeldolgozáshoz szükséges kristálygyártási eljárás
A kiváló minőségű kristályok előállítása megköveteli a termeléssel kapcsolatos adatok ingadozásának valós idejű nyomon követését a változó körülmények alapján. A kommunikációs teljesítmény korlátai a stabil gyártási minőség egyik akadályát jelentik. Az NX502 nagy információfeldolgozási képessége lehetővé teszi a technológiai problémák okainak korai felismerését, ami a gyártási feltételek javításához és a kristályok stabil tömeggyártásához vezet, például a napelemek esetében.
(2) Az NX-sorozat első integrált vezérlési technológiája*4 a biztonságos nagy kapacitású és sebességű gyártósoroknál csökkenti termékátállások átfutási idejét.
Az NX502 és az NX-EIP201 integrált vezérléstechnológiával rendelkezik, amely lehetővé teszi a nagyméretű gyártósorok megvalósítását modulfelosztással akár nyolc elválasztott hálózati rendszer alkalmazásával és akár 254 biztonsági csatlakozáson keresztül. Ez a megközelítés lehetővé teszi a részfolyamatok beállítását és ellenőrzését a teljes működésre gyakorolt minimális kihatással, még a nagy gyártósorok esetében is. Emellett hozzájárul az energiatermelékenység maximalizálásához és jelentősen lecsökkentve ezzel a termékátállások átfutási idejét.
【 Alkalmazási példa】 Karosszériaváz hegesztősor, amely termékek széles skáláját kezeli
A piaci igények diverzifikálódásával szükségessé válhat a folyamatok kiegészítése vagy megváltoztatása a különböző járműmodellek vegyes gyártása során. Az NX502 és az NX-EIP201 csak a releváns részeket állítja le – az átfutási idők minimalizálása érdekében – és elkülöníti a hálózati rendszereket, beleértve a gépbiztonságot is, így lehetővé teszi a rugalmas reagálást a gyártási helyszínek részletes változásaira, például a hegesztési folyamatok hozzáadására. Ez a funkció hozzájárul a termelés hatékonyságának javításához.
Az OMRON az innovatív automatizálási koncepció révén használja ki a vezérléstechnológiaterén mutatott erősségeit, hogy javítsa a termelékenységet a gyártóüzemekben. A vállalat jövőbeli célja, hogy a termelékenység folyamatos javítása mellett fenntartható gyártóüzemeket hozzon létre, így segítve többek között szén-dioxid-semlegességet a termelésben. Az OMRON az innovatív automatizálással hozzájárul az emberek, az iparágak és a világ jövőjéhez.
Megjegyzés
*1. A modularizálás azt jelenti, hogy a gyártósor egyes folyamatait funkcionális egységekre osztjuk, és rugalmasan változtathatóvá tesszük.
*2. Az OMRON 2023. március 31-i felmérése alapján.
*3. Összehasonlítva az NJ501-gyel. Az OMRON 2023. március 31-i felmérése alapján.
*4. Az OMRON egyedülálló többmagos technológiája egyszerre valósítja meg az információfeldolgozást, a gépbiztonsági feldolgozást és a vezérlést.
*4. „CIP Safety™” és „FSoE (Safety over EtherCAT®)” biztonsági kommunikációs szabványok.
Az EtherCAT® és a Safety over EtherCAT® a németországi Beckhoff Automation GmbH által engedélyezett védjegyek vagy bejegyzett védjegyek.
Az EtherNet/IP™ és a CIP Safety™ az ODVA védjegyei.