AZ OMRON Europe megszerezte az IEC 62443-4-1 tanúsítványt
AZ OMRON Europe BV büszkén jelenti be, hogy kutatási és fejlesztési részlege sikeresen megszerezte a termékbiztonsági fejlesztés életciklus-követelményeire vonatkozó IEC 62443-4-1 tanúsítványt. Ez a világszerte elismert TÜV Rheinland által odaítélt tanúsítvány jelentős mérföldkövet jelent az OMRON számára az ipari automatizálási ágazat kiberbiztonsága iránti elkötelezettségében.
Az OMRON Controller Division tavalyi japán tanúsítányszerzését követően az OMRON Europe BV K+F részlege kiemelte a vállalat elkötelezettségét a biztonságos és megbízható termékfejlesztési folyamatok világszerte történő biztosítása iránt. Az IEC 62443-4-1 tanúsítvány az IEC 62443 szabványsorozat része, amely az ipari automatizálási és vezérlőrendszerek biztonságos fejlesztési életciklusára összpontosít. A biztonsági követelmények meghatározásától, tervezésétől és megvalósításától kezdve az ellenőrzésen, validáláson, kezelésen és a termék életciklusának végén zajló folyamatokon át minden szempontot megvizsgál. A tanúsítvány megszerzése azt jelzi, hogy az OMRON képes támogatni ügyfeleit és partnereit, valamint olyan termékeket fejleszteni, amelyek megfelelnek a szigorú biztonsági szabványoknak, és biztosítják a jelenlegi és jövőbeli biztonsági résekkel szembeni védekezést.
A tanúsítási auditra való felkészülés során az OMRON vállalatot a Decoy Technologies támogatta, amelynek szakértelme elengedhetetlen volt az OMRON eljárásainak és sablonjainak finomításában. Wendy Tonks, az OMRON Europe vezető tesztmérnöke és K+F kiberbiztonsági szakértője így nyilatkozott: „A Decoy Technologies csapata által nyújtott segítség és támogatás szerves részét képezi az IEC 62443-4-1 tanúsítvány sikeres megszerzésének. A felkészülési szakaszban nyújtott tanácsaik és fejlesztési javaslataik garantálták, hogy az auditunk zökkenőmentesen menjen, biztosítva, hogy minimális átdolgozással és tisztázással érjük el a kitűzött érettségi szintet.”
Az Európai Unióban jelenleg két fő erőfeszítés hajtja a kiberbiztonság fejlesztését. A kiberrezilienciáról szóló törvény (CRA), az Európai Unió jogalkotási javaslata a digitális termékekre vonatkozik, biztosítva, hogy azok teljes életciklusuk során biztonságban maradjanak. A NIS2 (2. hálózat- és információbiztonsági irányelv) az Európai Unió azon irányelve, amely a kiberbiztonsági képességek javítását célozza az egész EU-ban azáltal, hogy szigorúbb szabványokat állapít meg a kritikus ágazatok számára, és biztosítja, hogy a vállalkozások jobban felkészüljenek a kiberfenyegetések kezelésére.
Tonks így összegzett: „A biztonságos termékek fejlesztésére összpontosítunk, és a tanúsítással, valamint a NIS2-re és a kiberrezilienciáról szóló törvénnyel az ügyfelek számíthatnak a kiberbiztonság iránti elkötelezettségünkre. Egyre nagyobb érdeklődést tapasztaltunk ügyfeleink részéről, így készen állunk arra, hogy gépgyártó partnereinkkel részletesen megvitassuk a CRA-val kapcsolatos témákat.”
További tájékoztatásért forduljon hozzánk