Ezt látnia kell! Az OMRON arra buzdítja a látogatókat, hogy az AR szemüveget használva tapasztalják meg a digitális ikertechnológia segítségével végzett összeszerelés élményét
Az OMRON immár 90 éve kínál ügyfeleinek innovatív megoldásokat, és ezt az évfordulót ünnepli a 2023-as Hannover Messén, a 9-es csarnok F24-es standjánál (2023. április 17–21.)
Az OMRON a FORPHEUS névre hallgató, az iparág által elismert mesterséges intelligencia alapú asztaliteniszező robotjának fejlődésén át, a Hannover Messe kiállításon mutatja be először, hogy az összehangolt automatizálás új koncepciója hogyan alkalmazható ipari környezetben a munkaerőhiány enyhítésére.
A fennállásának 90. évfordulóját ünneplő, innovatív megoldásokat kínáló OMRON standjának fénypontja egy mesterséges intelligencia alapú tanulással támogatott rugalmas összeszerelőgép lesz, amelyet a Hannover Messén mutatnak be. A látogatóknak egy AR (kiterjesztett valóság) szemüveget kell felvenniük, hogy kipróbálhassák magukat egy összeszerelési feladat elsajátításában a digitális ikertechnológia segítségével. A bemutató egy összehangolt automatizálási megközelítést szemléltet, amelynek lényege, hogy az OMRON „Sensing & Control + Think” (érzékelés és szabályozás + gondolkodás) kulcstechnológia segítségével a robotok vagy kobotok tanulhatnak az emberektől, illetve megtaníthatják az embereknek, hogy hogyan fejlesszék készségeiket.
A robot a kézmozdulatok követésével, az emberi kezelő által elkövetett hibákból okulva tanulja meg az összeszerelési feladat végrehajtását. Az általa szerzett tudás alapján a gép képes kidolgozni a megfelelő termékösszeszerelési stratégiát. Ezután a robotnak létrejön egy digitális lenyomata, hogy még több kezelőt taníthasson be egy virtuális környezetben. Az ember és a gép közötti fejlett együttműködés elősegíti a folyamatos teljesítménynövekedést.
Fernando Colás, az OMRON ipari automatizálási üzletágának (IAB) vezérigazgatója kifejtette: „Nem titok, hogy a munkaerőhiány mértéke minden termelési ágazatban komoly aggodalomra ad okot. A vállalatoknak ezért az emberközpontú automatizálási technológiák révén maximalizálniuk kell az emberi képességeket. A megoldás egy része a termelékenységet, a fenntarthatóságot és a munkavállalók jólétét egyensúlyban tartó összehangolt automatizálási megközelítés felé való haladás, amelyet a rugalmas összeszerelési bemutató remekül szemléltet a gyakorlatban.”
A rugalmas összeszerelőgép a hét bemutató berendezés egyike, amely megtekinthető a standnál, és szemlélteti, hogy az OMRON a fenntartható gyártást támogató fejlett megoldások kifejlesztése érdekében hogyan ötvözi az automatizálási technológiákat, például a robotikát, a szabályozást, az érzékelést és a képalkotást az olyan új technológiákkal, mint a mesterséges intelligencia, a kiterjesztett valóság és az 5G.
Tudjon meg még többet az eseményről.