A gépjármű-hűtőrendszerek iparágának egyik globális vezetőjeként a Teklas a belső logisztikai folyamatainak korszerűsítését tűzte ki célul. A teljesítmény növelését az OMRON mobilrobotjai tették lehetővé.
A Teklas, a folyadékkezelő rendszerek egyik globális vezetője, 12 gyárat üzemeltet 6 különböző országban, és folyamatosan erősíti az autóiparban elfoglalt pozícióját. A Teklas az autóiparban használt korszerű hő- és folyadékkezelő megoldások szakértője. Széles kínálatukban olyan termékek szerepelnek, mint például a folyadékkeringető, a hőkezelő és a légkondicionáló rendszerek, amelyekkel a legnagyobb autógyártók igényeit is kielégítik világszerte. A Teklas a Peak Porter vállalattal való együttműködésével jelentős lépéseket tett intralogisztikai folyamatainak korszerűsítése terén, nagy hangsúlyt fektetve a működési hatékonyságra.
A Peak Porter az automatizált intralogisztikai megoldásokra specializálódott, melyekkel optimalizálják a tárolási, szállítási és kezelési műveleteket. Ez az együttműködése tette lehetővé a Teklas számára, hogy az OMRON autonóm mobilrobotjait (AMR-jeit) felhasználva automatizálja a tárolási folyamatait. Az említett technológiák integrálásának köszönhetően a Teklas sikeresen javította a létesítményeinek fenntarthatóságát és hatékonyságát.
Azáltal, hogy a Teklas a gyártási és tárolási folyamataihoz a robotikai technológiákat választotta, sikeresen minimalizálta a hibák számát, és csökkentette a fizikai munka mennyiségét. Ennek eredményeképpen a működési fennakadások és problémák nagyrészt megszűntek. A vállalat emellett rendkívül elégedett a Peak Porter által nyújtott automatikus intralogisztikai rendszerek integrálásával elért eredményekkel is.
Az új, autonóm és automatikus szállítási megoldás felváltja a manuális folyamatokat
A Teklas logisztikai és tervezési vezetője így számol be arról, hogy milyen kihívásokkal kellett szembenézniük a régi, kézi munkaerőre alapuló raktáraikban, és az automatizált raktárakra való átállás során:
„Az AMR-folyamatunk során OMRON mobilrobotokat használunk. Ezek a robotok veszik fel a beérkező termékeinket, majd egy másik robotkarral dobozban felrakják őket egy szállítószalagra, és automatikusan szétküldik őket a cellán belül meghatározott helyekre. Így az összes, raktáron belüli emberi mozgást és egyéb emberi munkaerőt igénylő feladatot a robotok végzik el. A kezdeti beállítás során először feltérképezzük a robotok útvonalait, biztosítva azt, hogy automatikusan a kijelölt állomásokhoz menjenek leadni és felvenni a termékeket. Ehhez a folyamathoz vonalkódos rendszert használunk. A vonalkódokkal a dobozok automatikusan azonosíthatók, így a robotok rögtön tudják, hogy hova kell vinniük a dobozokat. Korábban ezt a feladatot kézzel kellett elvégezni, vagyis egy vagy két ember elment a dobozokért, beolvasta a dobozok kódjait, majd egy emelőkocsival áthelyezte azokat a megfelelő cellába. Ma már mindezt robotok csinálják.”