Az ipari automatizálás számos alkalmazási területen segítheti a vállalatokat a hatékonyság, a minőség és a termelékenység javításában. A kézi alkalmazások automatizálása a munkavállalók biztonságát is javítja. Létfontosságú azonban, hogy az automatizált alkalmazások mindig és minden körülmények között biztonságosak legyenek. Az OMRON a kiválasztott európai OMRON gépbiztonságtechnikai partnerei számára testre szabott Skills-Up gépbiztonsági képzési programot hozott létre, hogy partnerei teljes körű és naprakész ismeretekkel rendelkezzenek az ipari automatizálás minden biztonsági vonatkozásával kapcsolatban.
Az egyik első vállalat, amely elvégezte ezt a képzési programot, a spanyolországi székhelyű OMRON gépbiztonságtechnikai partner, a Tecno-Elèctric Girona (TEG). A TEG az ipari automatizálási megoldások szakértője, termékeit például az autóiparban, az élelmiszer- és italgyártásban, valamint a gyógyszeriparban használják. A vállalat célja, hogy új és innovatív megoldásokat dolgozzon ki ügyfelei számára, kihasználva a mélyreható technikai szakértelmet.
A TEG teljes körű megoldásokat kínál a kezdeti tervezéstől és konzultációtól kezdve a koncepció bizonyításán és a rendszerfejlesztésen át a telepítésig, az üzembe helyezésig és az értékesítés utáni támogatásig. Olyan innovatív technológiákat alkalmaznak, mint a mobil- és kollaboratív robotok, a mozgás, a képalkotás, a nyomon követhetőség és a fejlett érzékelők. Ugyanakkor képzett, házon belüli szakértőkre van szükségük a megoldások biztonságának garantálásához.
Annak érdekében, hogy a lehető legmagasabb szintű szakértelemmel rendelkezzen az OMRON biztonsági megoldásaival kapcsolatban, a TEG úgy döntött, hogy részt vesz az OMRON által kínált, személyre szabott gépbiztonsági képzési programban. A Skills-Up gépbiztonsági képzési program egy 100 órás képzésből állt. A TEG mérnöki és tervezési részlegének négy tagja vett részt a képzésen, és hetente körülbelül 4 órát fordítottak arra, hogy egy év alatt elvégezzék a képzést.
A képzési program a partner igényeihez igazodik, és a személyes tanórák és az önképző kurzusok keveréke, kihasználva a távoktatási lehetőségeket, például a Google Classroom eszközeit. Az OMRON olyan oktatási anyagokat biztosított, mint például a gyakorlati képzéshez szükséges tesztpanelek, a résztvevők fejlődését pedig munkafeladatok és áttekintő videók segítségével követték nyomon. A TEG munkatársai az órák 100%-án részt vettek, és nagyon elégedettek voltak a képzés tartalmával és kivitelezésével.