Az OMRON robotok segítenek a Grupo Antolin vállalatnak egy modernizált és fenntartható autóipari belső alkatrészgyár létrehozásában, ahol az emberek és a gépek harmóniában dolgoznak.
Az autóiparban tapasztalható főbb trendek – köztük az olyan egyre hangsúlyosabb kérdések, mint a villamosítás, a digitalizáció és a fenntarthatóság – a járműbelsőkben is változásokat eredményeznek. Az ágazat egyik legnagyobb nemzetközi szereplője a Grupo Antolin. A globális autóipari ellátási lánc és a nagy értékű gyártás vezető szereplőjeként a vállalat stratégiája, az Adv. Manufacturing 4.0 (Fejlett gyártás 4.0) a digitális technológia integrációját vizsgálja a gyártási műveletekben. Az egyik fókuszterület a belső logisztikában a mozgások csökkentése és optimalizálása. Az OMRON által gyártott és szállított autonóm mobil robotok (AMR-ek) és kollaboratív robotok (kobotok) bevezetése segít egy modernizált és fenntarthatóbb gyár megvalósításában, ahol az emberek és a gépek harmóniában dolgoznak.
A Grupo Antolin az autóipari belső alkatrészek technológiai megoldásainak globális szállítója. A vállalat 26 országban 145 gyáron keresztül látja el a világ vezető autógyártóit. A vállalat tevékenységei a teljes alkatrészciklusra kiterjednek – a koncepciótól és a tervezéstől a fejlesztésen át a szállításig. A vállalat négy üzletágon keresztül kínál magas hozzáadott értékű termékeket: állványzatok, pilótafülkék és ajtók, világítás és HMI, valamint elektronikus rendszerek.
Változó igények
2001 óta az Aragusa, a Grupo Antolin egyik burgosi üzeme úttörő szerepet játszik a gépjárművek belső alkatrészeinek gyártásában, amelyek az OEM-gyártók széles körében felhasználhatók. A közelmúltig az olyan feladatokat, mint az autó belső alkatrészeinek berakodása és szállítása a fröccsentési területről az összeszerelési területre, kézzel végezték. Azonban, hogy lépést tartsanak a globális változásokkal, a folyamatos fejlődéssel és a digitális stratégiával azonban az Antolin javítani akarta és hatékonyabbá kívánta tenni a folyamatokat, valamint automatizálni kívánta ezeket a feladatokat, hogy ezzel is segítse egy fenntarthatóbb üzleti modell kialakítását. Ez egyben szabaddá tenné az alkalmazottakat, hogy a nagy értékű termelési folyamatokkal foglalkozhassanak.
Az új, autonóm, automatikus szállítási megoldásnak fel kellett váltania a kézi folyamatokat. Az egyik legfontosabb kritérium az OEE, azaz a berendezések teljes hatékonysága volt. Az OEE pozitívan változott a fröccsöntő és összeszerelő rendszerek esetén is.