Négy remek tipp az élelmiszer- és italgyártás területén alkalmazott automatizálási projektekhez
Közzétéve: 2021. január 29. hely: Operational Excellence
Egy, a koronavírus-járvány által felgyorsított kihívás keretében a gyártók az ügyféligények köré összpontosuló, hosszabb távú terjesztést, valamint a választék, azaz a leltári egységek a kiskereskedők és fogyasztók gyorsan változó vásárlási szokásaiból eredő csökkentését igyekeznek összeegyeztetni. Azok a vállalatok, amelyek az innovatív technológiák használatával új területekre lépnek, nem csupán agilitásra tesznek szert, hanem a selejteket, a szennyeződés kockázatát, a hulladékot és a veszteségeket is csökkentik.
Az élelmiszeripar területén tevékenykedő gyártóknak mit érdemes figyelembe venniük az áruk mozgatásának automatizálásakor? Milyen buktatókat kell elkerülniük? Az alábbi négy tippel pontosabb képet kaphat arról, hogy melyek a fontos tényezők a korszerűsített gépi be- és kirakodást illetően.
1. Tűzzön ki célokat és értékelje a folyamatokat
A rugalmasság, a minőség, a munkával kapcsolatos kérdések és a fenntarthatóság csupán néhány példa azon kulcsfontosságú faktor közül, amelyeket az ügyfelekkel folytatott beszélgetések során felmerülnek.
Bármi legyen is a szándék, minden projekthez olyan cél szükséges, amely meghatározza annak sikerét.
Az automatizálás alkalmazása lehetővé teszi egy adott folyamat állandó megfigyelését és a vele kapcsolatos jelentéstételt, ezzel valós idejű hozzáférést biztosítva a gyártónak különböző témákkal, például az ütemidővel, az állásidővel, a minőségi előírások teljesítésével és az üresjárattal kapcsolatos információkhoz, csak hogy egy párat említsünk. Megfelelő üzembe helyezés esetén az automatizálás jól használható a folyamatok meghatározott szakaszainak felügyeletéhez, ami lehetővé teszi a szűk keresztmetszetek azonosítását, valamint a fokozatos változtatások mérését és értelmezését.
2. Vonja be az alkalmazottakat
A gyártási környezeten belüli fizikai árumozgatást tekintve a munkaerő fizikai sérülésekkel szembeni védelme kulcsfontosságú tényező. A munkaterületeken tevékenykedő dolgozók tisztában vannak az árumozgások részleteivel, így érdemes bevonni őket a folyamat javításával kapcsolatos megbeszélésekbe. Az automatizálás célja végső soron nem más, mint a munkaerő támogatása.
3. Válasszon megfelelő partnert
Fontos ügyelni arra, hogy egy technológiai partner kellően sokrétű automatizálási portfólióval rendelkezzen – jó, ha ez egyéni kihívásokhoz igazítható megoldások átfogó kínálatát is magában foglalja. Szintén érdemes rendszerintegrátorok egy olyan hálózatát használni, amely a szakértelem mellett minden szinten kifejezetten az adott iparághoz szabott szolgáltatásokat biztosít.
4. Tekintsen a nyersanyagokra, a csomagolásra és egyéb tényezőkre egy komplex elemként
Egy üzem, gyártósor vagy gép csak annyira jó, mint amennyire az őt kiszolgáló szolgáltatások – gondolunk itt a nyersanyagokra, a csomagolásra és a fogyóeszközökre.
A vállalatoknak tehát nem szabadna különbséget tennie a gépek és a gyártósorok között – koncentráljon olyan aspektusokra, mint például a csomagolóanyag utánpótlása a gyártósoron, vagy éppen a befejezetlen és félkész termékek minimalizálása, amelynek révén csökkentheti a hulladékot, a selejteket és a tárolási költségeket. Az élelmiszer- és italgyártó vállalatok csakis a teljes folyamat javításával optimalizálhatják a munkahatékonyságot, és csak ezáltal érhetnek el jelentős javulást a gyártósor vagy a gépek teljesítményét illetően.
Tekintsen meg néhány gyakorlati példát az élelmiszer- és italgyártás területén alkalmazott projektekből itt
A cikk megosztása
X
Facebook
Linkedin
Link másolása
Vegye fel a kapcsolatot az Omron szakembereivel
Van bármilyen kérdése vagy szeretne személyes tanácsadást kapni? Forduljon szakembereink egyikéhez.
Patricia Torres
Patricia is Industry Marketing Manager Food and Commodities Solutions at Omron Industrial Automation Europe.