A FasThink mobilrobotokkal optimalizálja a Garnet intralogisztikáját
Közzétéve: 2021. november 2. hely: Flexible Manufacturing
A Garnet a FasThink segítségével újítja meg logisztikai és gyártási folyamatait.
Az automatizációs, a robotikai és az autógyártási piac számára elektromos és elektromechanikus alkatrészeket importáló és forgalmazó Garnet, amely 1997 óta van jelen Olaszországban, concorezzói székhellyel (Monza és Brianza tartomány), úgy döntött, hogy a FasThink segítségével újítja meg logisztikai és gyártási folyamatait.
A Garnet egyfelől csökkenteni kívánta a hibákhoz köthető kockázatokat, másfelől pedig annak a válogatási folyamatnak az optimalizálását tűzte ki célul, amelyet kifejezetten a készletek gyártásra való előkészítéséhez alkalmazott. Ahhoz, hogy a folyamatok különböző fázisait valós időben tudja szabályozni – kezdve a logisztikával –, a Garnetnek az alkalmazást be is kellett építenie az irányítási szoftverébe.
„Amiatt éreztük szükségét a teljes folyamat megújításának, mert meg akartunk oldani néhány, a logisztika és a gyártás között feszülő anomáliát, amelyek a vártnál hosszabb kezelési időket eredményeztek” – számolt be Leopoldo Iurino, a Garnet vezérigazgatója. E szükségletei teljesülése érdekében a Garnet a FasThinkhez fordult, egy digitális megoldásokra specializálódott hazai vállalathoz, amely a logisztikai és gyártási folyamatok javítását célzó helyszíni technológiák integrálásával foglalkozik. Ez a cég azt tekinti küldetésének, hogy segítsen a vállalkozásoknak az ipar 4.0 felé vezető digitális átalakulási folyamatban.
Az integráció mobilizációja
A FasThink egy olyan megoldást dolgozott és fejlesztett ki, amellyel saját, szabadalmaztatott Pick-to-Light (P2Light) technológiájuk beépíthető az OMRON mobilrobot-rendszerébe. A két technológia együttes használatának köszönhetően a FasThink egy rendkívül sokoldalú, rugalmas és méretezhető alkalmazást hozott létre, amellyel optimalizálhatók az áruk válogatásához és kezeléséhez kapcsolódó folyamatok, és amely nem utolsósorban a Garnet irányítási szoftverébe is beépíthető.
„Arra az igényre reagálva, hogy a készletelőkészítő állomásról kézi hibák kiküszöbölésével lehessen eljuttatni az árukat a gyártáshoz, egy kifejezetten erre a célra szolgáló alkalmazást fejlesztettünk ki: a P2Light válogatórendszert ötvöztük az OMRON mobilrobotjával és a Garnet irányítási szoftverével” – avat be a részletekbe Marco Marella, a FasThink vezérigazgatója. „Az OMRON megoldáspartnereként lehetőségünk van rá, hogy megoldásainkat kiterjesszük a mobilrobotika elképesztő ütemben fejlődő ágazatára is, ezáltal vállalatunk az innovatív technológiák magas szintű integrációjának szakértőjeként tudja pozicionálni magát a piacon.”
Így működik a gyakorlatban
A teljesen autonóm és kollaboratív OMRON mobilrobot a Garnet raktárában végighaladva viszi az anyagokat egyik ponttól a másikig. A robot a Garnet irányítási rendszerétől kapja az utasításokat, ily módon útvonala az éppen aktuális igények szerint módosítható és szabható testre. A robotra számos P2Light eszköz van felszerelve – ez egy olyan innovatív komissiózó rendszer, amely a kezelőt vizuális jelzésekkel irányítja azokra a helyekre, ahol a válogatási folyamatban érintett anyagokat fel kell venni.
A P2Light rendszer lehetővé teszi a készletelőkészítési fázisban felmerülő hibák kiküszöbölését, ezáltal ideális ahhoz, hogy maximális rugalmasságot biztosítson. A fényjelzések gyorsan és egyszerűen módosíthatók. A Garnet e megoldással tehermentesíteni tudta a kezelőket, akik így a kézi anyagkezelésnél nagyobb hozzáadott értéket jelentő feladatokra koncentrálhatnak.
A FasThink által kifejlesztett és a Garnet irányítási rendszerébe integrált alkalmazásnak köszönhetően valós időben nyomon lehet követni a logisztikai és gyártási folyamatokból származó adatokat, ezáltal jelentősen javul a hatékonyság, és kevesebb időt vesz igénybe a logisztikai irányítás. E projekt gyakorlati megvalósításával ráadásul a Garnet az ipar 4.0-ra fordított beruházásokért járó adókedvezményeket is ki tudta használni.
„Az az innovatív szemlélet, amelyet az ipar 4.0 gyakorlati alkalmazása vont maga után, lehetővé tette számunkra, hogy teljesen új módon közelítsük meg a logisztikával és a gyártással kapcsolatos problémákat. Most már úgy érezzük, készen állunk azokra a kihívásokra, amelyeket a piac a közeljövőben tartogat a számunkra” – mondja végezetül Leopoldo Iurino.