Dinamikus gyártósor melletti anyagfeltöltés: válasz napjaink gyártási kihívásaira.
Közzétéve: 2024. július 15. hely: Flexible Manufacturing
Itt az ideje, hogy újragondoljuk a gyártósor melletti anyagfeltöltési rendszereket és gyakorlatokat, ha a gyártók hatékonyak és versenyképesek szeretnének maradni, miközben megbirkóznak a testreszabott gyártással és a munkaerőhiánnyal járó kihívásokkal. Lehetséges, hogy erre az AMR-ek és a kobotok jelentik a megoldást?
A testreszabási trend számos működési kihívást állított a gyártók elé. A különféle alkatrészek és anyagok használatának igénye változékonysággal jár, amelyet a hagyományos rendszerek nehezen tudnak hatékonyan kezelni. Ez magasabb raktározási költségekhez, hosszabb átfutási időkhöz, valamint gyártási késedelmekhez vezethet.
Empirikus adatok tanúskodnak a testreszabás hatásairól a gyártási folyamatokra: a gyártók hosszabb átfutási időkről, magasabb gyártási költségekről, és több raktárkészlet kezelésének szükségletéről számoltak be. Ezek az adatok rámutatnak a testreszabással járó kézzelfogható kihívásokra, és arra, hogy innovatív megközelítésekre van szükség ennek az összetett problémának a hatékony kezelésére.
Gyártósor melletti anyagfeltöltés: a gyenge pont.
A gyártósor melletti anyagfeltöltés – amelybe beletartozik a fogyóeszközök megfelelő időben történő (JIT) szállítása, valamint a termékek, dobozok és raklapok szállításának optimalizálása – egy olyan terület, amely a jelentősebb testreszabás esetén nagy kihívást jelent. A gyakori munkaerőhiány, amellyel szembenéz a gyártóipar, nem segít a helyzeten, mivel számos gyártósor melletti anyagfeltöltési feladat hagyományosan kézi munkaerőt igényel. Mivel az anyagok gyártósorokhoz és gyártósoroktól történő mozgatásához és a raktárkezeléshez kevesebb dolgozó áll rendelkezésükre, a gyártóknak hatékonyabb és kevesebb emberi munkaerőt igénylő megoldások felé kell fordulniuk.
Mi a helyzet a gyógyszeriparban?
A gyógyszeriparban például a tiszta, üres üvegcsék és a másodlagos csomagolások gyártósorokhoz való eljuttatása jelent hatalmas kihívást, mivel nincs elegendő dolgozó a kocsik mozgatására. Ez a kihívás még jelentősebb olyan környezetekben, ahol nem használhatók targoncák vagy más mechanikus rakodóeszközök a gyógyszeripari létesítményekre jellemző szigorú higiéniai előírások és a területi korlátozások miatt. Az anyagok szállításához elérhető munkaerőhiánnyal együtt ez késedelmeket eredményez a gyártási folyamatokban, tehát ezeknek az alapvető fontosságú összetevőknek a gyártósorokhoz megfelelő időben történő, hatékony szállításában fennakadások keletkeznek.
Automatikus gyártósor melletti anyagfeltöltési megoldások
Ezeknek az egymással összefüggő kihívásoknak a megoldása egy mindent átfogó megközelítést kíván, amely hasznosítja a technológiát és az innovációt. Ebben a tekintetben az AMR-ek (automatizált mobilrobotok) ígéretes megoldást nyújtanak. Ezek a feltörekvő technológiák képesek csökkenteni a gyártósor melletti anyagfeltöltés emberi munkaerőigényét, valamint megoldani a testreszabott gyártással együtt járó változékonyságot.
Íme néhány példa ezen robotikai technológiák alkalmazására:
- Igény szerinti fogyóeszközök: az AMR-ek beprogramozhatók anyagok precíz szállítására amikor és ahol szükség van rájuk, ezzel minimalizálva a felesleges raktárkészleteket a gyártóüzemben, és csökkentve a dolgozók fizikai megterhelését. Az AMR-ek alkalmazása például csomagolóanyagok vagy folyamatban lévő termékek (WIP) szállítására lehetővé teszi a folyamatos termelést, illetve fennakadások nélkül megoldja a raktározási egységek (SKU-k) változékonyságát.
- Rugalmasság és skálázhatóság: a hagyományos szállítószalag-rendszerekkel ellentétben az AMR-ek dinamikusak. Zökkenőmentesen integrálhatók a gyártásvezérlő rendszerekbe (MES), és akár 100, vagy több robotig is felskálázhatók. Ez a rugalmasság különösképpen alkalmassá teszi őket az olyan környezetekhez, ahol a termékspecifikációk gyakran változnak, így biztosítva, hogy a gyártók gyorsan tudjanak alkalmazkodni a testreszabási követelményekhez a hatékonyság és a biztonság feláldozása nélkül.
- Nincs hibalehetőség: az a precizitás, amellyel az AMR-ek a fogyóeszközöket és a WIP-eket a gyártósorokra szállítják, minimalizálja a hibakockázatot. Ez a pontosság létfontosságú a magas termelékenységi szintek és a hatékony működés fenntartásáért. Azáltal, hogy biztosítják, hogy a megfelelő anyagok szükség esetén mindig kéznél legyenek, véget vetnek a felesleges késedelmeknek, és általánosságban javítják a munkafolyamatot.
- Prediktív anyagfeltöltés: a fejlett automatizált rendszerek nemcsak reaktívak, de proaktívak is: képesek nyomon követni a fogyasztási sebességeket, és kiszámítani, mikor fogynak ki az anyagok. Ez a prediktív képesség biztosítja az anyagfeltöltések zökkenőmentes elvégzését, megszüntetve a lehetséges anyaghiányok miatti leállásokat.
- Dolgozói biztonság: az AMR-ek megoldást nyújtanak a gyártósor melletti anyagfeltöltési feladatok automatizálásának egyik leggyakoribb problémájára: a dolgozói biztonságra. A hagyományos robotok számára az akadályok megelőzéséhez széleskörű biztonsági intézkedések szükségesek, míg az AMR-eket és a kobotokat úgy terveztük, hogy az emberi dolgozókkal közösen működjenek.
AMR-ek: egy kutatások által alátámasztott megközelítés
A fejlett gyártás területén végzett kutatások igazolják az AMR-ek gyártási környezetbe való integrálásának hatékonyságát. A Boston Consulting Group arról számol be, hogy az AMR-ek gyártási környezetben való alkalmazása körülbelül 30%-kal csökkentheti a gyártóüzemen belüli logisztikai és raktározási költségeket.
Belépés a hatékonyság új korszakába
Végezetül, a testreszabott gyártás és a munkaerőkrízis által előidézett viharos helyzet nagy nyomást helyez a gyártósor melletti anyagfeltöltésre. Az AMR-ek szállításba és a kobotok anyagadagolásba való integrálásában megvan a lehetőség az anyagok – a fogyóeszközöktől a WIP-ekig – kezelésének forradalmasítására, ezáltal lehetővé téve a gyártóknak, hogy új szintre emeljék gyártási hatékonyságukat. Az időben történő, pontos és hatékony anyagfeltöltés biztosításával a robotflották – amikor azokat precíz flottakezelési technikákkal üzemeltetik – megoldást nyújthatnak a munkaerőhiány és a testreszabási követelmények által okozott problémákra.