Túl az öncélú technológián: Az ipari automatizálás és a tökéletes működés találkozása
Közzétéve: 2024. november 30. hely: Operational Excellence
Az elmúlt néhány évben gyors technológiai fejlődésnek lehettünk tanúi, amelynek egyik legfontosabb jelensége az MI előretörése volt. Az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban és a Kanadában működő gyártók körében végzett felmérés során a megkérdezettek 70%-a nyilatkozott úgy, hogy az MI valamilyen formáját már alkalmazzák működésük során. Ez a hajlandóság az új technológiák bevezetésére figyelemre méltó, különösen azért, mert a gyártási ágazat számára rengeteg lehetőség rejlik az automatizálásban.
Egyes vállalatok azonban inkább a lemaradástól való félelem miatt alkalmaznak új technológiákat, mintsem azért, hogy valóban megértsék, hogyan segíthetik ezek az eszközök a szélesebb körű üzleti céljaik elérését. A technológia előnyeinek kihasználása érdekében a gyártóknak túl kell lépniük a technológia öncélú alkalmazásán. Az új technológiák bevezetése a meglévő folyamatokba és rendszerekbe önmagában nem feltétlenül vezet automatikus javuláshoz. Az olyan technológiák, mint az MI, a gépi tanulás, az IoT, a kollaboratív robotika és a fejlett analitika csak akkor érvényesülnek igazán, ha teljes mértékben a vállalati kultúra részévé válnak.
Az OMRON vállalatnál ez az alapvető meggyőződésünk, mivel számunkra a technológia egy nagyobb célt szolgál. Nem öncélúan alkalmazzuk, hanem a folyamatos fejlődés eszközeként tekintünk rá. Ez az elv az OMRON felfogásának szerves része a vállalat megalakulása óta. Alapítónk, Kazuma Tateisi hitt a fejlődésre és innovációra való szüntelen törekvésben, miközben igyekezett élhetőbbé tenni társadalmunkat. Egyik kedvenc mondása így szólt: „Először próbáld meg!” Ez azt a meggyőződését tükrözte, hogy mindig van előre vezető út, ha nyitottan és tettre kész hozzáállással fogadjuk a kihívásokat.
Tökéletes működés technológiai alapokon
A tökéletes működés (OpEx) alapja természetesen a folyamatos fejlődés elve. Ez teremti meg igazán a lehetőséget a termelés hatékonyságának növelésére, a rugalmas gyártásra és a gyors innovációra. Ez az üzletviteli megközelítés az egész szervezetet bevonja a folyamatokba, és létrehoz egy olyan vállalati környezetet, amelyben a vezetőség és a munkavállalók is elkötelezettek lesznek az üzleti eredmények elérése és a változások bevezetése iránt.
Kazuma Tateisi egy másik mondása így szólt: „Ha van hova fejlődnöd, akkor fejlődj!” Ez sohasem csak egy szlogen volt, hanem egy cselekvésre való felhívás, amely megformálta az OMRON automatizáláshoz való hozzáállását. Hisszük, hogy a technológia valódi értéke abban rejlik, hogy lehetővé teszi az emberi kreativitás kibontakozását, a folyamatok újragondolását és a határok feszegetését. A technológia és az emberi leleményesség ilyen összehangolása hozza létre a legjelentősebb innovációkat.
Számos példát lehet hozni arra, hogyan lehet az ebből a felfogásból született ipari automatizálási innovációkat úgy alkalmazni, hogy azok hozzájáruljanak a tökéletes működéshez:
Az automatizálás által nyújtott végtelen lehetőségek
Az egyik ilyen lehetőség a robotika és a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlik, amelyek lehetővé teszik számunkra, hogy kihasználjuk az emberi képességek és a technológia adottságai közötti összhangot. Ez az együttműködés hatékonyabbá teszi a termelést, és elősegíti a rugalmas gyártást, mely során az emberek és a gépek zökkenőmentesen dolgoznak együtt. A gépi tanulás és az MI elengedhetetlen az emberek és gépek közös jövőjének harmóniájához, amelyben a robotok megtanulják az emberektől az utasítási mintákat, intelligensen mozognak a fizikai munkavállalók támogatása érdekében, valamint kapcsolatot teremtenek az emberekkel és más robotokkal.
Folyamatos fejlődés a digitális ikrek segítségével
A digitálisikrek-technológia egy újabb példa arra, hogy az ipari automatizálás hogyan segíti elő a folyamatos fejlődést. Egy gép vagy gépsor virtuális ikerpárjának létrehozása lehetővé teszi a tervezés, a folyamatok és a rendszerek fejlesztésének tesztelését a valódi termelés megszakítása nélkül. A projektek kockázatmentessé tehetők, optimalizálhatók a költségeik, és jelentősen lerövidülhet a berendezések kifejlesztésének, megépítésének és tesztelésének ideje. A digitálisikrek-technológia a beosztottaknak is megadja a lehetőséget arra, hogy véleményükkel hozzájáruljanak az új termékekkel és beszerzésekkel kapcsolatos döntésekhez, és hogy hatékonyabb működési módokat javasoljanak. Röviden összefoglalva, a digitálisikrek-technológia azzal segíti elő a folyamatos fejlődést, hogy adatokat biztosít a döntéshozatalhoz, valamint megkönnyíti és költséghatékonyabbá teszi a változtatások bevezetését.