A Micron Milling vállalat Micron Seed Packer csomagolórendszere napi 350 000 különböző méretű, alakú és számú vetőmagot csomagol be az OMRON Sysmac technológiája, az 1S szervó- és az E3NW EtherCAT érzékelős hálózati egységek jóvoltából – mellyel elsők a Dél-afrikai Köztársaságban.
A vetőmagok precíz módon történő, pontos csomagolása mindig is kihívást jelentett. A XVIII. és XIX. században az amerikai Shaker Seeds Company volt az első, amely zöldségmagokat értékesített előre kiadagolt csomagolásban háztartási használatra, örökre megváltoztatva ezzel a kertészeti ágazatot. Azóta sok minden megváltozott a vetőmagok csomagolásának módjában a fogyasztók számára történő értékesítéshez. A vetőmaggal foglalkozó vállalatok ahelyett, hogy kézzel számolnák a vetőmagokat, majd kézzel helyeznék őket borítékba, gépekre hagyatkoznak. A kihívások, amellyel szembesülnek a sebesség, a pontosság és a változó magméret.
A feladat
A kiváló minőségű, fejlett gépeiről híres Micron Milling (Pty) Ltd. az OMRON South Africa vállalattól kért segítséget új projektjéhez. Ez a maga nemében első olyan projekt volt Dél-Afrikában, amely több beruházást igényelt a legújabb automatizálási technológiákkal és a legkorszerűbb vezérlőrendszerekkel. A számos egyéb ok mellett a vállalat döntése, hogy összefog az OMRON-nal, a vetőmagcsomagoló-gépekkel összefüggő korábbi kihívásoknak volt köszönhető. A kevesebb vagy több magot tartalmazó csomagok szállítása minőségi problémát jelentett, amely rontotta a vállalat jövedelmezőségét. Az ügyfél biztosítani akarta, hogy a végfelhasználó elégedett legyen a Micron Milling termékeivel, és hogy mindig a kellő számú vetőmagot kapja meg. A rosszul elvágott vetőmagcsomagokból a magok kiszóródhatnak. Kinézetre a termék rossz minőségűnek tűnhet – amit a vállalat mindenáron el akart kerülni.
A megoldás
„Az OMRON-nal való együttműködésünk égi áldásnak bizonyult” – áradozott Etienne van Wyk, a Micron Milling (Pty) Ltd. tervezési mérnöke. A technológiában és innovációban élen járó OMRON jóvoltából a projekt remekül indult. „Büszkék vagyunk arra, hogy Afrikában az elsők között alkalmazzuk a Sysmac automatizálási technológiát és a fejlett 1S szervórendszert” – emelte ki.
További részletekért lépjen velünk kapcsolatba