A világ első és leggyorsabb négykarú Delta robotja a PPMA-n
Percenkénti 300-as tárgyfelszedési sebességgel az Omron bemutatja a világ leggyorsabb és legrugalmasabb tárgyfelszedő és -elhelyező Delta robotját a 2017-es PPMA B34. standján.
A piac egyetlen négykarú Delta robotjaként az Omron Quattro nagyobb mozgástartományt és beavatkozást tesz lehetővé, amely jelenleg más módon nem elérhető. Emellett a Quattro az egyetlen USDA tanúsítvánnyal rendelkező Delta robot, amely az elsődlegesen elfogadott élelmiszer kezeléshez szükséges, biztonságos anyagokból készült, felülmúlva ezzel az összes piacon jelen lévő robot higiéniai fejlettségét.
A Quattro Delta robot kimagasló teljesítményének kulcsa egy egyedülálló, szabadalmaztatott négykarú rotációs platform, amely jelentős előnyökkel rendelkezik a hagyományos háromkarú Delta robotokhoz képest. A negyedik kar akár 30%-kal növeli a robot teljesítőképességét, amely így képes a nagyobb munkaterület, így akár szélesebb szállítószalagok elérésére is. A plusz kar lehetővé teszi, hogy a robot megdőljön, így a rakományt a tárgyfelszedéstől eltérő szögben is el lehet helyezni – ez gyökeres változást jelent a csomagolás és más automatizálási folyamatok esetében. A sebesség, beavatkozás, kinyúlás és 15 kg-s terhelhetőség kombinációja biztosítja, hogy az Omron Quattro Delta ideális az általános automatizálási folyamatokhoz.
Dan Rossek, az Omron marketingigazgatója szerint: „Minden PPMA tag igyekszik a létező legkorszerűbb technológiát kiállítani, hogy magukhoz csábíthassák az Egyesült Királyság élelmiszer- és gyógyszeripari valamint napi fogyasztási cikkekkel foglalkozó vállalatait. Az Omron idén bemutatja a világ egyetlen négykarú Delta robotját – a Quattro-t, amely emellett a leggyorsabb Delta robot a piacon, és az egyetlen USDA tanúsítvánnyal rendelkező rendszer. A Quattro olyan mérnöki bravúr, amit mindenkinek látnia kell.”
A B34. standon található Quattro Delta mellett kiegészítésként az Omron futurisztikus OKAO szoftverének bemutatóját is meg lehet tekinteni. Az ismertető erőteljes mozdulatszabályozást mutat be a termelési folyamat során, továbbá azt, hogyan lehet elérni az arcfelismeréssel a szabályozó funkciók és információk különböző szintjeit. Mindezek mellett az Omron ismertetni fogja a 4.0 vizualizációs platformot is, teljes vizuális képet adva a kritikus gép- és termelési adatokról.
Az Omron bemutatja a Quattro Parallel Delta robotot és az okos gyárat az OKAO szoftverrel, valamint az új vizualizációs platformmal a 2017. szeptember 26-28-án NEC Birminghamben tartandó PPMA Total Show B34. standján.